Total Cut off Saw (TS223558) Price in Bangladesh (May 2026)
Updated: Apr 05, 2026 By Noor
Total Cut off Saw (TS223558)
Price : 11500 BDT
Shipping Charges:
Inside Dhaka: ৳70 | Outside Dhaka: ৳150 | For Tyres: ৳250
In Stock 100
Secure transaction
Ships from BikeBD.com
Sold by Total Cut off Saw (TS223558)
Returns
Payment Cash on Delivery available
About this item
Product Details
Brand Name Total Tools
Premium Safety & Comfort
Advanced Ventilation System
What's in the Box
Warranty Information
Customer Reviews
Write a Review
Product
Total Cut off Saw (TS223558)
Regular Price: 11500
Review Guidelines
  • Focus on the product and your experience
  • Be specific about what you liked or didn't like
  • Avoid inappropriate language
  • Add photos to help others
Click to upload photos
Maximum 5 photos, 5MB each
0
0 global ratings
5 star
0%
4 star
0%
3 star
0%
2 star
0%
1 star
0%
Top reviews from Bangladesh
No reviews yet. Be the first to review this product!
Product Description
Total Cut off Saw (TS223558)
Voltage: 220-240V~50/60Hz
Input power: 2200W
No-load speed: 3700rpm
Blade size: 355x25.4mm
Max.cutting capacity:
100mm in round pipe
100x100mm in square steel
120x100mm in rectangle
Max.cutting steel bar: 50mm
With 1pcs 355mm cutting disc