Total Circular saw (2200W) TS122235622 Price in Bangladesh (May 2026)
Updated: Apr 05, 2026 By Noor
Total Circular saw (2200W) TS122235622
Price : 11450 BDT
Shipping Charges:
Inside Dhaka: ৳70 | Outside Dhaka: ৳150 | For Tyres: ৳250
In Stock 100
Secure transaction
Ships from BikeBD.com
Sold by Total Circular saw (2200W) TS122235622
Returns
Payment Cash on Delivery available
About this item
Product Details
Brand Name Total Tools
Premium Safety & Comfort
Advanced Ventilation System
What's in the Box
Warranty Information
Customer Reviews
Write a Review
Product
Regular Price: 11450
Review Guidelines
  • Focus on the product and your experience
  • Be specific about what you liked or didn't like
  • Avoid inappropriate language
  • Add photos to help others
Click to upload photos
Maximum 5 photos, 5MB each
0
0 global ratings
5 star
0%
4 star
0%
3 star
0%
2 star
0%
1 star
0%
Top reviews from Bangladesh
No reviews yet. Be the first to review this product!
Product Description
TS122235622
Voltage: 220-240V~50/60Hz
Input power: 2200W
No-load speed: 4300rpm
Blade diameter: 235x25.4mm
Cutting capacity:
 45 degree:65mm
 90 degree:80mm
Adjustable cutting depth
Adjustable bevel cutting
With 1set extra carbon brushes
With 1pcs 235mm blade
Packed by color box
FAQ - Frequently Asked Questions
What is the price of the Total Circular saw (2200W) TS122235622 in Bangladesh?