Total Brushless cordless impact drill (TIDLI201668)
Price : 20250 BDT
Shipping Charges:
Inside Dhaka: ৳70 | Outside Dhaka: ৳150 | For Tyres: ৳250
In Stock 100
Secure transaction
Ships from BikeBD.com
Sold by Total Brushless cordless impact drill (TIDLI201668)
Returns
Payment Cash on Delivery available
About this item
Product Details
Brand Name Total Tools
Premium Safety & Comfort
Advanced Ventilation System
What's in the Box
Warranty Information
Customer Reviews
Write a Review
Product
Regular Price: 20250
Review Guidelines
  • Focus on the product and your experience
  • Be specific about what you liked or didn't like
  • Avoid inappropriate language
  • Add photos to help others
Click to upload photos
Maximum 5 photos, 5MB each
0
0 global ratings
5 star
0%
4 star
0%
3 star
0%
2 star
0%
1 star
0%
Top reviews from Bangladesh
No reviews yet. Be the first to review this product!
Product Description
Brushless motor
Voltage: 20V
No-load speed: 0-550/0-2100rpm
Max impact rate: 31500bpm
Max torque: 166Nm
Jacobs metal chuck
Chuck capacity: 13mm
Torque settings: 23+1+1
Mechanical 2-speed gear
Spindle lock function
Integrated LED work light
LED battery power indicator
Include:
2 Pcs 5.0Ah battery pack(TFBLI20531)
1 Pcs charger(TFCLI20411)
Charge volts: 220-240V~50/60Hz
3 Pcs wood flat drill bits(16.19.22mm)
3 Pcs masonry drill bits(5.6.8mm)
3 Pcs HSS drill bits(4.5.6mm)
2 Pcs 65mm impact screwdriver